17 Ekim 2021 , Pazar
Anasayfa / Son Dakika! / Ak Parti’de Mansur Yavaş Korkusu ! Oy Oranı % 60 Geçti

Ak Parti’de Mansur Yavaş Korkusu ! Oy Oranı % 60 Geçti


Fatih Altaylı, HaberTürk’teki yazısında Millet İttifakı’nın muhtemel cumhurbaşkanı adayına ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı.

HaberTürk’te yazdığı “En iyi aday seçilebilecek olandır” başlıklı yazısında ifade ettiği “İlk turda Akşener Kılıçdaroğlu’nu geçer” sözlerini hatırlatan Fatih Altaylı, yazının yayımlanması sonrasında kendisine “Sen Akşener’in aday olması gerektiğini mi düşünüyorsun?” şeklinde soruların geldiğini ifade etti. Yalnızca fikir jimnastiği yaptığını belirten HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, AK Partili bir anket şirketi patronuna ” Millet İttifakı Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı adayı, Meral Akşener İçişleri’nden, Ali Babacan Ekonomi’den, Osman Korutürk de Dışişleri’nden sorumlu Başkan yardımcısı diye seçime girseler ne olur?” diye sorduğunu anlattı.

AK PARTİLİ ANKETÇİNİN, MANSUR YAVAŞ KORKUSU

Söz konusu firma patronunun 2 ay sonra kendisine verdiği cevapta böyle bir adaylık ihtimalini “Kabus senaryosu olurmuş, gördük” şeklinde değerlendirdiğini anlatan Altaylı, AK Partili anketçinin Mansur Yavaş’ın yüzde 60’lık bir oy oranına yaklaşabileceğini tahmin ettiklerini aktardı.

AKP ARTIK SEÇİM KAZANAMAZ…

Öte yandan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski danışmanı araştırmacı İbrahim Uslu, Cumhur İttifakı’nın yanında yer almayacak 17 puanlık bir oy potansiyeli olduğunu ifade etti. Halk TV ekrana gelen Özlem Gürses’le Perdenin Önü Arkası programına konuk olan İbrahim Uslu, “ Cumhur İttifakı’nın yapacağı şey ittifakı büyütmek. Sayın Erdoğan aslında geçen yıldan bu yana bunu yapıyor. Geçen yıl Kasım, Aralık aylarında DSP, HÜDA-PAR’la arka arkaya bir dizi görüşme yaptı. Bu görüşmeler yeniden hızlanabilir. İktidarın kendi performansıyla artık yeni seçmen kazanamayacağı anlaşılıyor. O nedenle başka partileri de ittifaka dahil ederek büyümeyi deneyecektir” ifadelerini kullandı.

İBRAHİM USLU: “MİLLET İTTİFAK’I BİRKAÇ PUAN ÖNDE GÖRÜNÜYOR”

Özlem Gürses’in “Sizin masanızdaki anketlerde durum nasıl?” sorusuna Uslu, “ HDP’yi dışarıda bıraktığınız zaman neredeyse başa baş gözüküyor. Bazı araştırmalarda Millet İttifakı birkaç puan önde görünüyor. HDP 12 puan civarında gözüküyor. Orada aslında asla Cumhur İttifakı’nın yanında yer almayacak 17 puanlık bir oy potansiyeli var.

Bu nedenle Cumhur İttifakı’nın genişlemekten başka çaresi yok” yanıtını verdi.

Kaynak: Haber Asi

Benzer Haber

ABD’ye Gitmiştin Orda Neden Konuşmadın ? BBP Genel Başkanı Destici: Polisimizi, askerlerimizi şehit eden ABD’dir

BBP Genel Başkanı Destici, “Gerçekte bizim polisimiz, askerimizi şehit eden ABD’dir. Çünkü bu silahları ABD …